PROJEKTNI DNEVNIK

Job shadowing španjolskih učitelja

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 14. 3. 2019.

Niti mjesec dana nakon što nas je posjetila prva grupa učitelja iz Francuske koji su u našu školu došli na praksu po modelu Job shadowing, posjetile su nas i španjolske kolegice i to iz dvije španjolske osnovne škole iz Cordobe i Madrida: Eva, Esther, Rosa i Carol. Prvi dan učiteljice su nam prezentirale svoje gradove i zemlju, te su uz pomoć naših učenica pripremile tradicionalna španjolska jela - španjolski omlet i salmorejo - hladnu juhu od paradajza.

Osim što su naše učenike upoznale sa španjolskim obrazovnim sustavom, kulturom, tradicijom i jezikom kraja iz kojeg dolaze, imale su priliku pratiti način na koji se izvodi nastava u našoj školi. U 1.c su na satu engleskog jezika kod teacher Marte igrale pogađanje boja, kod učiteljice Jadranke na matematici oduzimale dok su na tjelesnom odgoju i slobodnim aktivnostima igrale naše i pokazale svoje tradicijske igre. Ustanovili smo da su igre gotovo jednake, naravno sa drugačijim popratnim pjesmicama.

No, svakako je učenicima i učiteljima najupečatljiviji dio posjeta ipak bio tradicionalni španjolski ples - flamenco kojeg su nam svima predstavile. Spoj je to glazbe, plesa i pjesme kojom su oduševile naše učenike te ih kratkim tečajem plesa upoznale sa svime što se uz flamenco veže: raskošne frizure, posebne cipele, šalove, lepeze, kastanjete...Ugodno druženje i puno novih informacija o Španjolskoj iz prve ruke...

« Rujan 2020 »

> Erasmus+  > DARE and SHARE!  > Provedba
Osnovna škola Jurja Dobrile Rovinj / Stanka Pauletića 8, HR-52210 Rovinj / www.os-jdobrile-rovinj.skole.hr / ured@os-jdobrile-rovinj.skole.hr