PROJEKTNI DNEVNIK

Pripreme za izložbu fotografija u Briselu u punom jeku

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 18. 3. 2019.

U sklopu izvannastavnih aktivnosti u našoj školi djeluje i Foto grupa kojoj je cilj poučiti učenike osnovama dobre fotografije. Grupu vode učiteljica likovne kulture Tamara Perković i Arijana Dobrila Barbaro koje već unatrag dvije godine stalno surađuju s profesionalnim fotografom Gordanom Ukićem koji nesebično svoje znanje dijeli s učenicima i učiteljima. i do sada je grupa uspješno sudjelovala na samostalnim izložbama te su radovi nekih učenika bili pohvaljeni od strane struke pa su se ove godine pokušali upustiti u jednu novu priču i svoje radove predstaviti publici na međunarodnoj razini i to ni manje ni više već u europskoj prijestolnici - Briselu!

Cijelu su godinu fotografirali motive našeg grada čime su obilježili Europsku godinu kulturne baštine te ponudili svoje radove istarskom predstavništvu u Briselu. Ideja je prihvaćena te su u svojoj kreativnosti išli i dalje - odlučili su da ta izložba neće biti statična, već hodajuća: osmislili su logotip, dizajnirali majice, isprintali fotografije na majice i njima će prošetati Briselskim parlamentom početkom travnja.

Ipak, najzanimljiviji trenutak ove neobične izložbe radnog naslova ˝Small big town˝, bilo je fotografsko stvaranje slova od tijela učenika kojima se na majici ispisalo ime grada Rovinja. Učenici su razumjeli zadatak iz prve, osmislili ideju, napravila se rukom crtana skica, dogovorilo se snimanje, obukla se je prikladna odjeća, obavilo se snimanje, fotografije su se retuširale, posložio se dizajn, stvorio se natpis Rovinj Rovigno i na poslijetku se isprintao cijeli dizajn na majice. O ovoj kreativnoj ideji pisao je i naš dnevni list.

« Rujan 2020 »

> Erasmus+  > DARE and SHARE!  > Provedba
Osnovna škola Jurja Dobrile Rovinj / Stanka Pauletića 8, HR-52210 Rovinj / www.os-jdobrile-rovinj.skole.hr / ured@os-jdobrile-rovinj.skole.hr