PROJEKTNI DNEVNIK

Floracion de Cieza za finale treće job shadowing aktivnosti u školi!

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 22. 3. 2019.

Treća grupa europskih učitelja danas je završila svoju job shadowing mobilnost u našoj školi. Vraćaju se u Španjolsku, kako sami kažu, puni dojmova, novih znanja i kompetencija u poučavanju.
Veliko zadovoljstvo je spoznaja da su naša stručnost i znanje pomogli u profesionalnom usavršavanju kolega iz europskih škola. Međutim, korist je obostrana. Zanimljivo je promatrati promjene koje se događaju u školi. Otvaramo se novim iskustvima koja donose razvijanje jezičnih, prezentacijskih i kulturoloških kompetencija. Učenici su već navikli na povremene goste za vrijeme nastave, vrlo brzo se prilagođavaju i rado prihvaćaju njihove prezentacije, pripremu tradicionalnih jela i razne radionice.

Ovu grupu sačinjavalo je petoro učitelja iz dvije španjolske osnovne škole: Alfonso - učitelj engleskog jezika, Marcos - ravnatelj škole, Olga i Ana - učiteljice razredne nastave i Rosario - učiteljica vjeronauka i prirodnih predmeta.
Predstavili su nam svoju zemlju i regiju, darivali nas prigodnim poklonima, igrali s nama kviz o tome koliko dobro međusobno poznajemo svoje zemlje. Osim na satovima razredne nastave, prirode, vjeronauka i engleskog jezika, učitelji su posjetili Dječji vrtić "Neven", te su prošetali Rovinjem, Pulom i unutrašnjom Istrom. Učili su dramske metode od učiteljice Karmen, kod učiteljice Jadranke imali mogućnost vidjeti kako se poučavaju hrvatski i matematika, predstavili smo im našu istarsku i hrvatsku kulturološku kutiju kao dio ovog projketa te smo im na taj način najbolje opisali kulturu, tradiciju, jezik, gastronomiju i sve ostalo što naša zemlja ima.

Na kraju su učitelji s našim učenicima na satu prirode imali kreativnu radionicu na kojoj su izradili male cvjetove stabala bresaka koja predstavlja event Floracion de Cieza - naime, ta je regija poznata po, kako oni kažu, najukusnijim breskvama te je njihovu pokrajinu najljepše posjetiti uptavo u ovom trenutku kada tisuće stabala bresaka cvate i stvara idiličnu sliku prirode. Darivali smo ih našim memory puzzlama kao znak sjećanja na našu zemlju i školu. Hvala im sto su nam donijeli tračak vesele i temperamentne Španjolske!

« Rujan 2020 »

> Erasmus+  > DARE and SHARE!  > Provedba
Osnovna škola Jurja Dobrile Rovinj / Stanka Pauletića 8, HR-52210 Rovinj / www.os-jdobrile-rovinj.skole.hr / ured@os-jdobrile-rovinj.skole.hr