PROJEKTNI DNEVNIK

Sve bliže realizaciji razrednog bontona za uspješnu komunikaciju

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 30. 3. 2019.

Važnost kvalitetne komunikacije jedna je od najvažnijih stvari koje učenike moramo naučiti tijekom školovanja. Upravo je to jedan od ciljeva naših mobilnosti budući da smo svjesni koliko način komuniciranja govori o nama. Učiteljica Sandra Boljunčić u Firenzi je u listopadu prošle godine sudjelovala na tečaju The 4C te tom prilikom imala priliku naučiti koji su to koraci neophodni za uspješnu komunikaciju. Primijenila je naučene tehnike u svakodnevnom radu te s učenicima odlučila napraviti bionton ili pravila uspješnog komuniciranja u razredu. Nakon što je u goste pozvala radijskog voditelja i glumca Teodora Tianija koji je s djecom raspravljao na istu temu, jučer je 2.c razred posjetila i poznata rovinjska spisateljica Tatja Pokrajac Pappucci. Pitate se zašto? Zato što je učiteljica Sandra poželjela taj bonton napisati u stihu. A tko će lakše s djecom to odraditi nego pjesnici - stihoklepci! Učenici su uživali slušajući stihove Tatjaninih pjesama, a zatim uz njen poticaj i pomoć i sami stvarali u rimi. Bonton u rimi brzo je nastao, a njegovim korištenjem razgovor će postati temelj da se bolje razumijemo i osjećamo. Još da i izradimo taj naš bonton pa da nam krasi razred...sigurni smo da ćemo nakon svega biti puno uspješniji u svakodnevnoj komunikaciji.

« Rujan 2020 »

> Erasmus+  > DARE and SHARE!  > Provedba
Osnovna škola Jurja Dobrile Rovinj / Stanka Pauletića 8, HR-52210 Rovinj / www.os-jdobrile-rovinj.skole.hr / ured@os-jdobrile-rovinj.skole.hr